KURUMSAL
Hakkımızda
Farkımız
Fayton Belgeselimiz
Referanslarımız
Ortakların Sloganı
Çalışanlarımızın Sloganı
Ziyaretçilerimiz
Katıldığımız Fuarlar
Belgelerimiz

Hava Durumu-MANİSA

ETİKET BULUTU


kiosk, kiosk wagen, mobile kiosk, portable kiosks, portable kiosk carts, portable buffet, imbiss, portable imbiss, mobile imbiss, imbisswagen. simit arabası, simit carts
Hakkımızda

Geleceğin antikalarını, geçmişin yöntemleri ile üretiyoruz…

    Fayton; Antik Yunan Mitolojisinde “GÜNEŞ TANRISI – Helios’un oğlu PHAETON’dan” gelmektedir. Bizim adımız da PHAETON’un babası GÜNEŞ TANRISI’ndan gelmektedir. Şirketimiz GÜNEŞ FAYTON olarak; Manisa’nın Akhisar ilçesinde aslına uygun faytonlar, atlı kar kızakları ve çeşitli mobil satış büfeleri imal etmekteyiz. Kurumsal yapımızla ve özellikle fayton imali konusunda, aslına uygun olarak üretim yapan Türkiye’nin ilk ve tek fayton fabrikasıyız. Sürekli gelişim halindeyiz. Ancak hedefimiz, eskiyi değiştirerek değil, aslına sadık kalarak yaşatmak ve günümüz şartlarında kullanıma sunmaktır.
Kültürümüzün bir parçası olan faytonlarımız; turizm için önemli alanlarda, özellikle ziyaretleri ve gezileri kolaylaştırıcı fiziksel olanaklar yaratan, çevre dostu nostaljik araçlardır. Ürünlerimiz Kalkınma Ajansları tarafından destek programları kapsamına alınmıştır.
Üretimini yaptığımız büfelerin tasarımı, Türk Patent Enstitüsü tarafından “TASARIM TESCİL BELGESİ” ile kalitesi ise “CE” Uygunluk Belgesi ile onaylanmıştır.
    Fabrikamız yaklaşık 900 m2 kapalı alanda hizmet vermektedir. Ayda 5-6 adet fayton veya mobil satış büfesi imal edebilme kapasitesine sahibiz. Toplam 16 model fayton, 19 değişik çeşit ve ebatlarda mobil satış büfesi imal ediyoruz.
    Ürünlerimizde kullanılan ahşaplar; kayın, çam ve dişbudak ağacıdır. Fırınlanmış olarak aldığımız bu ağaçlar özel depolarımızda 3-4 yıl bekletildikten sonra kullanılmaktadır. Ahşap oyma işleri tamamen el oyması, demir işçiliği ise ocaklarda sıcak el dövmesidir. Ürünlerimizdeki nostaljik desenler, nakkaşımız tarafından özenle ve el ile yapılmaktadır.
    Fayton imalatı tamamen bir ekip işidir. Klasik bir faytonun bir-iki usta ile tamamlanması imkansızdır. Fayton imalatı için önce uygun ve nitelikli malzeme temini gerekmektedir. Ancak çok iyi kurutulmuş dişbudak ağacı, iyi bir teker ustasının elinde şekil alarak gerçek bir fayton tekeri olabilir. Sıcak dövme demir işçiliği ile güçlendirilmiş kurumuş kayın ve çam ağacı faytonun ana kasasını oluşturur. Boya için donanımlı bir boya kabini, teçhizatı ve ekibi ile kalitesi tescil edilmiş markalarda boya malzemesi kullanmak gerekir. Boyadan çıkan ürünler, kendi döşeme atölyemizde ve kendi ustalarımız tarafından döşenir ve kaplanır. Son olarak döşemeden çıkan ürünler nakkaş ustamız ile şekil almaktadır. Kullandığımız tüm aksesuarlar gerçek sarı malzemeden imal edilmiştir. Bizler böyle nostaljik bir mahalle görünümündeki bu fabrikada, 19 çalışanımız ile günümüzde kaybolmaya yüz tutmuş bu mesleği ayakta tutmak için bir aradayız.
    Önemli kurumsal müşterilerimiz arasında; Valilikler, Kaymakamlıklar, Büyükşehir Belediye Başkanlıkları, Üniversiteler, Müzeler, Turistik İşletmeler, Film Şirketleri ve AVM’ler  bulunmaktadır.
Yurtdışına ihraç ettiğimiz ülkeler ise; Başta Almanya, Romanya, Kıbrıs ve Azerbaycan olmak üzere, Yunanistan, Bulgaristan, Hollanda, İsviçre, İngiltere, Şili ve ABD’dir. Ürünlerimiz yurtiçi ve yurtdışında beğeni ile karşılanmaktadır. Bu kapsamda basın ve medyanın ilgisi de her geçen gün bizlere büyük gurur kaynağı olmaya devam etmektedir.
GÜNEŞ FAYTON olarak; imal ettiğimiz ürünlerimizi merak eden siz değerli müşterilerimize, fabrikamızı ziyaret etmelerini önerir ve yeni projeler geliştirmeye açık olduğumuzu belirtiriz.
Saygılarımızla, 
                           
GÜNEŞ FAYTON İTH.İHR.SAN VE TİC.LDT.ŞTİ.

Medyada Güneş Fayton
ayrıntılar için tıklayınız...
Samanyolu Fayton Videomuz
izlemek için tıklayınız...
Güneş Fayton İletişim
bize ulaşmak için tıklayınız...
     
 
Fayton Hotelimizi görmek için lütfen tıklayınız...
 
Google+  

Güneş Fayton - Sanayi Sitesi 144 Sokak No:185 Akhisar - MANİSA / TÜRKİYE
Tel: +90 236 413 29 89 - Fax:+90 236 414 48 78 - GSM: 90 532 671 44 42
Aslına Uygun Fayton, Büfe ve Kızak 2012 © Her Hakkı Saklıdır... GÜNEŞ FAYTON   
Localveri Dijital İletişim Çözümleri