Belediyeler, yeni yıl hazırlıklarını görsel şölene dönüştürdü.İstiklal Caddesi ışıklarla süslenirken, Nişantaşı`nda `Noel Baba`nın kullandığı faytonlar gezmeye başladı.

Yeni yıla sayılı günler kala Taksim Meydanı, İstiklal Caddesi ve Nişantaşı ışıklarla süslendi. İstiklal Caddesi, Beyoğlu Belediyesi ile Beyoğlu Güzelleştirme ve Koruma Derneği`nin `2011 Yılbaşı Işıklandırma Projesi` ile geçmiş yıllara oranla çok daha renkli bir görüntüye sahip oldu. Işıklandırma projesinin dün akşam start aldığı törende konuşan Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, `Beyoğlu ve İstiklal Caddesi sadece İstanbulluların, ülke vatandaşlarının kullandığı bir yer değil, aynı zamanda bir dünya merkezi ve kültürlerin buluşma noktasıdır. 2011 için her senekinden daha farklı bir şey yapma gayretinde olduk` dedi. Daha sonra caddenin ışıkları yakıldı. Bu sırada çam ağaçları ve defne yapraklarıyla süslenen nostaljik tramvay da `Doğa İçin Çal` müzik grubunun performansı eşliğinde Tünel- Taksim arasında geçiş yaptı. Tünel-Taksim hattında çalışan tramvayın arkasına, sahne şeklinde ikinci bir vagon eklendi. Moda`da bulunan eski vagon, İkitelli`deki tramvay garajında, 1 aylık çalışmayla restore edilip sahneye çevrildi.
KIRMIZI HALILAR SERİLDİ
Yeni yıla faytonla girmeye hazırlanan Nişantaşı ise bu yılbaşı gecisi 150 bin kişiyi ağırlayacak. Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, Nişantaşı`nda yeni yılın şölen havasında ve huzurlu geçeceğini belirterek `Türkiye`nin kalbi Nişantaşı`nda atacak` dedi. Hazırlıklar kapsamında Abdi İpek çi Caddesi kırmızı halılarla kaplandı. Atiye ve Bostan Sokaklar `Yıldızlar geçidi` konseptiyle süslendi. Teşvikiye Caddesi`ne ise ışıklı hediye çelenkleri asıldı. Nişantaşı Meydanı`na ise 7 metrelik dev bir yılbaşı ağacı konuldu.
BAŞKANIN FAYTON TURU
Nişantaşı`nda bu yıl ilk kez uygulanacak fayton turu 15 gün boyunca hizmet verecek. Faytonla ilk turu Şişli Belediye Başkanı Sarıgül attı.