Ardahan Valiliği tarafından donan Çıldır Gölü üzerinde atlı kızaklarla gezi yaptıran 2 kızak sahibine yeni kızakları verildi.

AHMET RIFAT VURAL (İHA) – Ardahan Valiliği tarafından donan Çıldır Gölü üzerinde atlı kızaklarla gezi yaptıran 2 kızak sahibine yeni kızakları verildi. Doğu Anadolu Bölgesi’nin ikinci büyük gölü olan 124 kilometrekarelik alana sahip Çıldır Gölü’nün yüzeyinin tamamen donmasıyla birlikte atlı kızaklarla başlayan gezilerin daha güzel yapılması için Ardahan Valiliği tarafından 2 kızakçıya SODES programı kapsamında 2 adet yeni atlı kızak verildi. Yeni kızaklarını alan vatandaşlar bu konuda kendilerini hiçbir zaman yalnız bırakmayan Ardahan Valisi Mustafa Tekmen’e, Çıldır Kaymakamı Cevat Çelik, Çıldır ve Aşıkşenlik Belediye Başkanlarına teşekkür ettiler.

Konuyla ilgili açıklama yapan Çıldır Kaymakamı Cevat Çelik, ”Sayın Valimiz Mustafa Tekmen’in girişimleri ve çalışmaları sonucu atlı kızak sahiplerine yeni kızaklarını kazandırdık, bu atlı kızaklarla daha keyifli ve rahat geziler yapılacaktır donan Çıldır Gölü üzerinde hem de bölge turizmine büyük katkı sağlayacaktır”dedi.