Fayton üretimini dededen toruna üç kuşaktır sürdüren bülent Güneş ve Murat Kabasakal ve Tayfur Altınküp bir arya gelerek fayton üretimini daha seri hale getirmek için Güneş Fayton fabrikasını kurdular.Açılış töreninin yapıldığı sanayi sitesi 144 sokak no: 185 1000 metrekare kapalı alanı olan fayton fabrikasının açılışını Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen yaptı.

Güneş Fayton Fabrikası açılışında konuşan Eskişehir Büyükşehir Bediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen; “Meslek hayatımda çok mutlu olduğum günlerden bir tanesini yaşıyorum. Benim çocukluğum Eskişehirde geçti. O zamanlar ulaşım aracı olarak faytonu kullanırdık. Yıllar sonra Akhisar’da fayton fabrikasının açılışını yapıyorum. Onun için çok mutluyum.Belediye başkanı olduktan sonra nostalji olarak Eskişehir‘de kullanmak üzere Akhisar’da Bülent Güneş kardeşime yaptırdık. Bugün onlarda işini büyütmüş ve fayton fabrikasını açıyoruz. Dünyanın en iyi yaşanabilen şehri sayılan Viyana’da metrosu toplu taşımacılık yanında faytonu turistler hayvanları tercih ediyorlar. Bizde her yıl 3-5 adet fayton siparişi veriyoruz .10 gün öncede çok güzel bir davetiye ve broşür aldım. Bu güneş faytonculuktan geliyordu ve benim benim açmamı istendiği için Eskişehir’den fabrikayı açmaya geldim. Fayton fabrikasını çok beğendim. Sizler burada yapacağınız faytonları yurt dışına ihraç ederek bu nostalji yaşanır. Hayırlı işler bol kazançlar diliyorum dedi. “

Kurdeleyi Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen Akhisar Belediye Başkanı Salih Hızlı ve 3 ortak Bülent Güneş, Murat Kabasakal ve Tayfun Altınküp ile beraber kurdelyi kestiler. Fabrikada yapılan faytonları çok beğendi ve fotoğraf çektirdi. Akhisar halk oyunları ekibi ve efeler ile fayton üstünde fotoğraf çektirdi. Büyükeşeren dışarıya çıktığında seyyar satıcıdan keten helva aldı ve “şu an çocukluğum aklıma geldi” dedi. Büyükeşeren daha sonra Akhisar DSP ilçe lokalinde yönetim kurulu ile çay içtikten sonra Eskişehir’e gitti.